Rubrika: Jak vybrat…

V této rubrice najdete články jak vybrat např. kočárek, postýlku, matraci, autosedačku, chůvičku a monitor dechu, jídelní židličku a mnoho dalších úžitečných článků, které pravidelně doplňujeme. Dozvíte se velmi cenné informace, které Vám pomohou vybrat zboží, které potřebujete zakoupit. Věříme, že Vám tyto články usnadní nákup.

Jakou postýlku vybrat pro dítě?

Jakou postýlku vybrat pro dítě?

Spánek je u dětí ještě důležitější než u dospělých, proto by maminky měly volit takové postýlky, které budou nejen pohodlné, ale také bezpečné. A najde se hned několik typů takových zařízení pro spánek, zdaleka se nemusí jednat jen o klasické postýlky.

Bezpečné boxy

Pro ta nejmenší dítka, kojence a batolata, jsou ideálně konstruovány takzvané bezpečné boxy...

Celý článek

Dětské chůvičky a monitory dechu- jak vybírat?

Dětské chůvičky a monitory dechu- jak vybírat?

Dětské chůvičky a monitory dechu slouží ke kontrole dítěte na určitou vzdálenost, v současnosti najdete na pultech skutečně široký výběr těchto pomůcek pro maminky, tatínky, ale i další členy domácnosti, kteří bdí nad bezpečím dítek, aniž by museli být neustále u jejich postýlky. Jak se rozdělují chůvičky a jak vybrat tu správnou pro vás a vaše miminko?

Jednoduché elektr...

Celý článek

Není dudlík jako dudlík

Není dudlík jako dudlík

Nejmenší děti, často ale i ty poněkud odrostlejší si přímo vyžadují nějaký ten dudlík, nebo jiné šidítko. A proč vlastně má dudlík takový význam? Není to rozhodně jen pomůcka na cumlání, jedná se také o jakousi zdravotní pomůcku, která může pozitivně působit na dásně a zoubky. Když dětem rostou zoubky, dásně je svědí a lechtají. Dudlík je skvělou věcičkou, kterou si můžou malí chlapci i dívky takzvaně podrbat dásně...

Celý článek

Hračky, co podpoří dětskou tvořivost

Hračky, co podpoří dětskou tvořivost

Hračky jsou pro děti zcela nezbytné, dokážou je zabavit, ale nejen to. V poslední době se objevují také takové kategorie hraček, o kterých lze směle říct, že děti něco naučí. Někdy jsou označovány za edukativní hračky a není pochyb o tom, že mají svůj efekt, pokud hovoříme o progresu dětské kreativity. Maminky tyto kreativní hračky jistě ocení, vždyť se může jednat o ideální předškolní ...

Celý článek

Co by měla splňovat kvalitní dětská cyklosedačka?

Máte rádi cyklistiku a chcete dopřát tuto radost také svému dítku? K těmto účelům se dnes používají bezpečné cyklosedačky pro děti, ale také speciální vozíčky a vozíky. Zůstaňme ale u sedaček a uveďme si základní parametry, které by měly splňovat, abychom je mohli považovat za kvalitní a samozřejmě bezpečné.

aa

Správná velikost

Nejprve zvolte tu správnou velikost sedačky, v závislosti na velikosti nebo váze vašeho dítka...

Celý článek

Jak vybrat dětskou chůvičku a monitor dechu?

chuvicka-a-monitor-dechu-tommee-tippee-ctn-originalV dnešní době se dětská chůvička objevuje skoro v každé domácnosti s novorozencem. Hlídá dítě, když s ním zrovna rodič nemůže být v jedné místnosti. Jde v podstatě o vysílačky, které přenášejí zvuk případně i obraz.
Jsou vhodné jak do bytu, tak i do rodinného domu či na dovolenou. 

Celý článek

Jak vybrat dětskou autosedačku

autosedacka-kiddy-guardianfix-pro2-2014-9-36-kg-original

Při výběru dětské autosedačky, by nemělo jít o rychlou záležitost. Jde přeci o život vašeho dítěte. Je proto důležité zamyslet se nad tím, která dětská autosedačka bude pro vaše dítě tou nejvhodnější.

Výběrem vhodné autosedačky však nic nekončí. Dalším faktorem, který ovlivní bezpečnost vašeho dítěte je, že sedačku budete správně používat a to nejlépe podle návodu od výrobce. Sedačka by měla sedět jak dítěti, tak i autu.

Rozhodujícím faktorem při výběru vhodné sedačky pro dítě je váha a výška (případně věk) dítěte. Proto se autosedačky dělí do pěti skupin.

Celý článek

Jak vybrat dětskou matraci

matrace-sensillo-pohanka-molitan-kokos-120x60x12-originalKvalitní spánek je pro člověka důležitý již od narození. Novorozenec v postýlce pouze leží, proto je výběr dětské matrace z hlediska jeho vývoje jedna z nejdůležitějších věcí. Správným výběrem dětské matrace předcházíme vzniku zdravotních problémů. Nesprávným výběrem naopak můžeme způsobit problémy s páteří.

Dítě pro svůj správný růst a vývoj potřebuje kvalitní dětskou matraci. Matrace pro dítě by měla být pevnější konstrukce, ideální ve střední tvrdosti. Rozhodně by neměla být měkká, neboť dítě potřebuje pevnou oporu páteře.

Celý článek

Jak vybrat dětskou postýlku

Při výběru dětské postýlky je důležité zamyslet se, pro jaké použití ji kupujeme. Ať kupujeme dřevěnou postýlku, či skládací cestovní postýlku, měli byste mít na paměti, že jde především o blaho a pohodlí vašeho dítěte. Postýlka by měla být stabilní, ale hlavně bezpečná. Konstrukce by neměla obsahovat žádné výrobní vady, jako jsou ostré hrany, výskyt třísek apod. Proto byste měli výběru postýlky věnovat dostatek času, aby se vaše dítě cítilo jako v bavlnce.

Celý článek

Jak vybrat kočárek

Milá maminko, milý tatínku. Výběr kočárku pro svou ratolest není jednoduchá záležitost. V dnešní době je na trhu nepřeberné množství kočárků a je potřeba zohlednit mnoho faktorů.

Jak vybrat kočárek si dennodenně pokládá mnoho maminek, proto jsme se rozhodli napsat Vám tento článek, ve kterém se budeme snažit poradit Vám při výběru vhodného kočárku pro vás i vaše miminko.

Celý článek