Hračky, co podpoří dětskou tvořivost

Hračky, co podpoří dětskou tvořivost

Hračky jsou pro děti zcela nezbytné, dokážou je zabavit, ale nejen to. V poslední době se objevují také takové kategorie hraček, o kterých lze směle říct, že děti něco naučí. Někdy jsou označovány za edukativní hračky a není pochyb o tom, že mají svůj efekt, pokud hovoříme o progresu dětské kreativity. Maminky tyto kreativní hračky jistě ocení, vždyť se může jednat o ideální předškolní přípravu. Jaké hračky tedy využít pro podporu tvořivosti těch nejmenších?

Měkká leporela

Spoustu zábavy přinesou dětem skládací knížečky, které známe jako leporela. Pokud jsou vyrobeny z měkkých materiálů, jsou vhodné i pro ta nejmenší dítka, která do nich můžou klidně i kousat. Nutností u takových měkkých materiálů je ovšem jejich zdravotní nezávadnost, kterou zjistěte jako první.

Měkké kostky

Dětem nijak neublíží ani měkké kostky, ze kterých lze vytvářet i velká díla, záleží jen na šikovnosti vašeho potomka. Měkčené kostičky mají tu výhodu, že je děti můžou různě kousat a deformovat, aniž by se maminky obávaly zranění nebo dokonce zdravotních rizik.

Hrací panely

Kluci i holky předškolního i kojeneckého věku milují vše, co se leskne, má výrazné barvy, bliká a svítí nebo vydává různé zvuky. Pro tyto účely jim pořiďte některé z moderních zařízení pro interaktivní hru dětí. Jedná se například o atrapy notebooků či mobilních telefonů, speciální panely, hudební nástroje a mnoho dalších hraček pro zábavu i osvojení si základních znalostí a dovedností.

Kreslící tabule

Není pochyb o tom, že dětskou kreativitu podpoříte také s pomocí různých kreslících pomůcek. Kreslení dítka baví a to již od raného věku, tak jim dejte nástroj, který bude zároveň hračkou. V současnosti můžete zvolit například propracovanou oboustrannou tabuli i s projektorem a židličkou.

Stavebnice na motoriku i logiku

Pro trochu starší děti se ideálně hodí nejrůznější stavebnice. Hlavním přínosem je nejen rozvoj logického myšlení, ale také jemné motoriky, která je pro současné děti někdy problém.

A najde se velká spousta dalších hraček a pomůcek, díky nimž budou děti lépe připraveny na školu, ale také na život. Učte je zábavnou formou již od útlého mládí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *