Co by měla splňovat kvalitní dětská cyklosedačka?

Máte rádi cyklistiku a chcete dopřát tuto radost také svému dítku? K těmto účelům se dnes používají bezpečné cyklosedačky pro děti, ale také speciální vozíčky a vozíky. Zůstaňme ale u sedaček a uveďme si základní parametry, které by měly splňovat, abychom je mohli považovat za kvalitní a samozřejmě bezpečné.

aa

Správná velikost

Nejprve zvolte tu správnou velikost sedačky, v závislosti na velikosti nebo váze vašeho dítka. Výrobci musí vždy udávat nosnost a kapacitu cyklosedačky.

Design pro děti

I designová stránka je důležitá, proto zvolte takový design, který bude barevně korespondovat s kolem a nebude na něm působit spíše rušivě. Měl by se stát pokračováním konstrukce i barvy kola. Cyklosedačka se ale musí líbit také dětem, proto je vhodné, když má příjemné barvy nebo je doplněna dětskými obrázky.

 

Kvalitní a netoxické materiály

Chcete-li, aby se vaše dítko cítilo pohodlně a netrápily ho žádné neduhy, zaměřte se na dětské cyklosedačky, které jsou vyrobené z netoxických plastů. Kromě toho, že jsou antibakteriální a neškodné, dají se také výborně omývat.

Pohodlí dítěte

Materiály pak souvisí také s pohodlím vašeho dítěte. Je nezbytně nutné, aby především podsedák splňoval nejvyšší nároky na pohodlnost, neměly by chybět vhodné otvory na zádové partii.

Snadná manipulace

Rodičové nejvíce ocení takové sedačky, které budou kvalitní a zdravotně nezávadné, ale také se s nimi bude dobře pracovat. Nejlepší jsou cyklosedačky pro děti, které se dají jednoduše, ale bezpečně připojit, nejsou těžké. Některé typy lze zapojit nebo odpojit pouze jednou rukou.

Další parametry bezpečných a kvalitních cyklosedaček:

  • Plynulá nastavitelnost výšky nohou
  • Dobře nastavitelný a pevný bezpečnostní pás
  • Pohodlná držadla pro dítě
  • Zvýšené boční lišty
  • Ochrana nohou před kontaktem s kolem

V neposlední řadě také rám musí být pevný, vyrobený z odolných materiálů, dobře se hodící ke kolu a podporující pevné uchycení cyklosedačky. A jak poznáte, že jste koupili správně? Podle toho, že se vaše dítě bude jízdou bavit a bude se těšit na další.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *